Kurs engleskog jezika za pravnike

Ovo je profesionalni kurs za advokate i pravnike koji žele da unaprede svoju karijeru i dodaju joj internacionalnu dimenziju, time unapredjujući izglede za zaposlenje i sticanje novih klijenata iz inostranstva.

Sadržaj kursa obuhvata studije slučajeva, pregovaranje, diskusije i sastanke a materijal koji se tokom kursa obradjuje kombinuje stvarni, profesionalni sadržaj sa veoma efektivnim metodama podučavanja. Predavači su profesori engleskog jezika sa iskustvom u oblasti prava, a program osmišljen tako da razvije sve 4 jezičke veštine sa akcentom na veštinama govora i pisanja u pravnom kontekstu. Ključne jezičke fraze koje će kandidati usvojiti na kursu uključuju:

• Pravni vokabular
  • Jezičke fraze vezane za pregovaranje i učestvovanje na sastancima
  • Efektivno učestvovanje u diskusijama
  • Držanje prezentacija vezanih za pravni kontekst
  • Veštine pisanja izveštaja, ugovora, formalnih pisama i mejlova
  • Veštine vodjenja razgovora preko telefona i veštine slušanja
  • Fraze vezane za davanje pravnog saveta, i dijaloge koji uključuju komunikativne situacije iz stvarnog života, dogovaranje sastanaka, dočekivanje klijenata

Obasti prava i teme o kojima se na časovima raspravlja obuhvataju:

• Krivično pravo
  • Porodično pravo
  • Komercijalno pravo
  • Kompanijsko pravo
  • Internacionalno pravo...

Preduslov koji kandidat mora da ispunjava da bi slušao jedan od ovih kurseva je predznanje opšteg engleskog na B1 nivou. Kursevi traju od 3 do 4 meseca u zavisnosti od nivoa koji se sluša (standardna varijanta, 2 puta nedeljno po dvočas) ili od 1,5 do 2 meseca (intenzivna varijanta, 3 do 4 puta nedeljno po dvočas).